Novosti

Ponedjeljak, 16 Ožujak 2020 21:41

Župski HDZ velikom većinom za Plenkovića i njegov tim, Bačiću dvije trećine glasova

Na jučerašnjim izborima za predsjednika HDZ-a i čelne ljude stranke uvjerljivom većinom glasova pobijedio je tim premijera Andreja Plenkovića. Plenković je novi mandat na čelu vladajuće stranke osvojio s 80 posto glasova, za zamjenika predsjednika je izabran Tomo Medved sa 72 posto glasova, a za potpredsjednike stranke izabrani su svi kandidati Plenkovićeva tima - Oleg Butković (19 posto), Ivan Anušić i Branko Bačić (po 17 posto) te Zdravka Bušić (14 posto).

Župski HDZ velikom većinom glasova bio za Plenkovićev tim  "Odvažno za Hrvatsku". Od ukupno 412 birača u Župi ih je glasovalo 190. U izboru predsjednika stranke za Plenkovića je bilo 144 člana, a za Kovača 46. Za njegovog zamjenika Medved je dobio  glasa, Penava. Za potpredsjednike stranke najviše je dobio Branko Bačić 132 glasa, Oleg Butković 89, Zdravka Bušić 80, Ivan Anušić 69, Davor Ivo Štern, Marjan Brkić 54, Tomislav Tolušić 42, Ivan Kujundžić 25 i Hrvoje Tomasović 24.